Greatest Kılavuzu akvaryum ekipmanları için

akvaryumbilgi Yeni başlayan hobiciler çoğunlukla ilk olarak japon balıkları okunuşu canlıdoğuranlar ile akvaryumlarını renklendirirler. pekâlâ bu intihap nasıl sıcaklıkölçer doğrudur?

Seçim sahip olmak istiyorsak geçmiş zaman nelere nazaran seçeceğimize, yani kriterlerimize yöntemlilik vermeliyiz. İlk sırada su şartlarına metanet gelir. ab değerlerindeki sıcaklık, pH, klor uygunsuzluklara ve/veya değişimlere balığın kazançlı derecede tolere etmesi gerekir. İkinci özellik balığın karakteridir. Balık akvaryumda saldırgan, dirlik bozucu tavırlar sergilememelidir. Üçüncü spesiyalite ise balığın geldiği boydur. Pek fazla bayağı sevimli balık tanınmayan başlayanların ekseriya seçtiği küçük akvaryumlara az ay süresince sığmaz hale gelebilirler. Bunlar sayılmazsa sırasıyla; hastalıklara hakkında dayanıklılık, beslenme tarzı, yem seçmesi doğal şartlarındaki günce değişimleri ışık, ısı gibi gelir. Bu kriterler arasında tenasül kolaylığı yoktur. Üreme tanınmayan başlayan hobicinin düşünmesi gereken bitimi şeydir. Önemli olan balığın kaliteli müşterek hayat sürmesidir.

Bu bağlamda canlıdoğuranları incelediğimizde Gerek kokusuz değerlerindeki hassasiyetleri, gerekse de hastalıklara için dayanıksız olmaları nedeniyle. yaşayan doğuranların asla kolay balıklar olmadığı bilinmelidir. önemsiz cüsseleri dolayısıyla hastalığa mukabil aşkın dayanma de gösteremez çok çabuk ölürler. basitçe üremeleri insanları cezbetse de, başardım sandırsa da bu müşterek aldatmacadır. basitçe üremesi ile balığın kolayca sadece balık olması arasında ancak irtibat yoktur.

Japon balıklarına göz attığımızda daha iyimser bir tablo görüyoruz. Zaten daha gereğinden dayandıkları kendince küçücük fanuslara canlıdoğuran koyulamazken, japon balığı koyulabiliyor. Japon balığının sutaş değerlerine çok iyi tolere ettiğini söyleyebilirim. hovarda bir süreçte olmasa da önemli boyutlara ulaşır, önemli boyutlarda su şartlarında daha hızlı bozulmaya sebep kabil bu yüzden akvaryum küçükse makro balık alınmamalıdır. Japon balığında uyanıklık edilmesi gereken radde uzun süreler akvaryumda yapmacık seleksiyonla üretilmiş inci gövde, balon bölüm gibi balıkların başka vahşi olanlara yakınlara oranla henüz güçsüz olmasıdır. muafiyet sistemleri daha yeteneksiz olduklarından deniz şartlarından henüz basitçe etkilenebilip, hastalıklara da henüz kolay yakalanabiliyorlar. Bu yüzden turuncu süssüz japon veya işaret azından altınbaş gibi oranla henüz dayanabilen olanları seçilmelidir.

Amerikan Zebra da yerinde kullanılan eş başlangıç balığıdır. kez şartlarına tolere olsun, geldiği nitelik olsun bilinmeyen başlayan balığı geçmek hakkında çok idealdir. Ancak neden günah ki bilhassa bayağı akvaryumlarda çok güvenilir savaş okunuşu ölümlere sebebiyet verip bilinmeyen hobicileri hobiden soğutabilir. Bu bağlamda uyumlu müşterek çift yutmak çok önemlidir. Kimi mevsim çiftler arasında de ağırbaşlı kavgalar yaşanabilmektedir.

Tetrazon; amerikan bezi Zebra ile benzeri özelliklere sahip, stabil ancak sert eş balıktır. meyil ve hoşgörülü yüzme alanı gibi istekleri de olduğundan Tetrazon da kifayetli boyutta tek akvaryum ve ehliyetli sayıda tetrazon yoksa esen bir kez intihap olmayacaktır. fark öteki balıklara da huzursuzluk verirler.

Melekler dayanıklılık, su şartlarına tolere okunuşu sertlik bakımından ideal olmasa da, iyi tek yeni başlayan hobici balığıdır. özen edilmesi gerkeen husus şiddetle büyüdüğünden ve yüksekliğinden ötürü hacimli ve güçlü akvaryumlar gerektirdikleridir.

Köpek Balıkları ise ötede uçarı büyüdüğünden dolayı öteki özelliklerine bile bakılmadan düşünülmemesi gereken birleşik balıktır.

Amerikan Cüce cichlidleri; ab şartlarına aşkın tolere edemeyen, fazla yem seçen balıklar olduğundan kuvvetli okunuşu ülkemize gelen balıkların çok önemli yüzdesi sıhhatsiz olduğundan tanınmayan başlayanlar kendince check here uzak durulması gereken türlerdendir.

Afrika cüce cichlidlerinden Kribensis ise; şartlara uyumu, barışçıl yapısı, yarar boyutu ve hastalığa dayanımı haysiyetiyle ideal benzer tanınmayan başlayan balığıdır.

Neon, kırmızı burun gibi Amerikan Tetraları kez şartlarına olabildiğince duyarlı, gereğinden yanlış kaldırmayan balıklar olduklarından tanınmayan başlayan hobicilerce seçimi orantılı olmayacaktır.

Malawi Cichlidleri; aşırı ab şartlarına okunuşu hastalıklara sağlam olmaları dolayısıyla alımlı görünse okunuşu yetişkin boyutları okunuşu saldırganlıkları nedeniyle hayat sıkıcı olabilirler. 1 erkek 4 kadın 8cm civarında Sarı Prenses 120 litre akvaryum yoluna çok yaraşır olacaktır. Ancak seks seçimi konusunda işi bilen birilerinden etki alınmalıdır. Yapılan en büyük hatalardan biri Malawilerden 2şer 3er toplam 8-10 çocuk alıp değersiz eş akvaryuma koymaktır. çocuk balıklar doğada sürü halinde gezip beslendikleri amacıyla az sayıda eş okunuşu bayağı akvaryumda strese girip hastalıklara yenik düşeceklerdir. 6 cmden bayağı malawi başlamak bilinmeyen başlayanlar düşüncesince orantılı değildir. Bu konuda tamim yapılıp bilinmeyen başlayanlara hiçbir balığın yavrusunu almamalarını öneririm.

Tanganyika Cichlidleri Malawilerden daha çeşitlidir. Fazla büyüyen sağlam çok cins doğrusu bilinmeyen başlayanları fiyatlarıyla da cezbetmeyecektir. Bununla beraber iri boyutlara gelip kimse olurlar. Tanganyika cichlidlerinin tamamı suya hassastır. Belirli derecelerde tolere edebilen olsa da özellikle klora tolereleri Malawilerden fazla daha azdır genişlik hassaslardan birisi Calvusdur. Malawiden geçiş edinmek düşünülürse toy veya yetişmiş 4cmden bayağı olmayan Brichardiler iyi kanunlar olacaktır. Uyumlu balık seçilirse; tenasül dönemlerinde kavga etmeleri bir yana, kardeşler önemsiz kardeşlerinin bakımına, yuva korumasına bile bağış ederler.

Beta ve Gurami kokusuz şartlarına belirli derecede tolere edebilen, yarar boyutlu, hastalıklara zorlu iyi birer bilinmeyen başlayan balıklarıdır. Betalarda 2 koca gerçekleşemez ancak 1 koca 5-6 doğurgan ile beraberce beslenebilir. Guramiler okunuşu yenilebilen sıkı birleşik ekip kavgalar yapabilse okunuşu şiddetli popülasyon ve/veya şuh sayısı erkeklerin ilgilerini dağıtmaya yetecektir.

Discus balığı çoğu kişiyi hobiye çeken ancak balıktır. Ancak ulaştığı klan ve kimisi mevsim çıkmaza sürüklenen kavgalar nedeniyle bilinmeyen hobicileri endişelenedirip hobiden soğutabilir. Bu yüzden bilinmeyen hobicilerin ilk etapta düşünmemesi gereken müşterek türdür. Bunun dışında renksiz şartlarına tolere, hastalığa metanet ve yem yeme hakkında zorluğu üzerine türlü yorumlar bulunmaktadır. Bu yorumların hepsine katılıyorum. Hem çok mecburiyet hem fazla kolayca balıklar. Bu zorluk ve kolaylık balığa nazaran değişmektedir. Geldiği yere okunuşu bakıldığı şarta bakarak su şartlarına ve hastalıklara dayanıklılığı görüntü edilemeyecek derecede ayrım olabilir. ötede bir kez devir alınırısa bu balıkta da yapılacak en önemli yanlışlardan biri bayağı discuslardan olmak olacaktır.

Unutmayalım akvaryumdaki sorunlarımızın ekonomik bir kez kısmı yanlış balık seçimi nedeniyle olmaktadır. Belirtilen tür seçimine ilave olarak, ilk başlarda uslu cins beslemek, doğurgan erkek oranı önemliyse işi bilen birine seçtirip satıcıdan garanti almak, karantina tankımız yoksa yalnız balığın sağlam olmasından güvenli olup birkaç devir gözlemleyip başlamak gerekir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Greatest Kılavuzu akvaryum ekipmanları için”

Leave a Reply

Gravatar